Inspirace

31. prosince 2013 v 2:19 | Mayu-chan |  Téma týdne
Tak jo, tady je moje téma týdne :) Můj první článek a ani nevěřím tomu, že by to něko četl :)
Na obrázku trčím já a zhruba tak nějak vypadám když tvořím - nikdy ani ránu bez palestiny = s holým krkem nenapíšu ani ň :)
Upřímně řečeno, co se týče psaní, kreslení a všech ostatních tvořivých činností, mě se inspirace drží jako klíště.
Nevím sice proč, ale ať vidím jakýkoliv film, anime, seriál, čtu knihu nebo povídku - ihned se mi vybavuje skoro celý příběh a zápletka a vše naskakuje samo. Jenže druhá věc je, že povětšinou se nedostanu k tomu to napsat nebo nakreslit.
Za celý svůj dosavadní tvůrčí život jsem dokončila dohromady čtyři.
První byl malý A5kový sešitek mých příhod v budoucnosti. Což jsem pochytila z romantický filmů, kdy mé citlivé já, tehdy ještě na základní škole, mělo chuť něco stvořit. Byly tam i jisté erotické pasáže, díky nimž jsem se bála, aby to nenašli například rodiče. Jenže sešitek se stejně nedochoval. Nějaké zvláštní kouzlo ho schramstlo do černé díry a už jsem ho nenašla.
Zbylé tři několika dílné pokusy podělit se o můj dar slova (né, že bych nějaký měla), jsem dokončila v průběhu posledních dvou let (Začala jsem a neměla jsem se k tomu to dokončit, ovšem poslední jsem dokončila v rekordním čase jednoho a půl měsíce :) ). Inspirovaná mými třemi oblíbenými anime - Fairy tail, Hiiro no Kakera a Uta no Prince-sama. Vážně se mi líbily postavy, prostředí i děj a tak jsem prostě vzala sešívačku a přicvakla k těm skvělým anime pár svých postav s jejich osudem a sny.
Zbylé rozepsané pokusy, ať už jde o anime tvrobu, pubertální novelu, vampire novelu nebo dokonce moji biografii (?!), ale nemám sílu dokončit. Ne, že by nebyl čas, nebo ona pověstná inspirace, kterou ostatně oplývám. Jde o to, že je těžké se přes mou neskonalou lenost donutit.
Tímhle celým výlevem chci naznačit, že co se mne týče inspirace je něco, co je všudypřítomné a já to čerpám z celého světa a mého okolí. Je to něco, co možná ostatní hledají a nenachází, ale mne paní Můza políbila rty natřenými lihovým fixem. Bohužel i ten se někdy smyje a tak se stane, že na pár dní mne inspirace opustí a můj svět je najednou bez života. Ale pak se to zase vrátí a já bych tvořila bez přestání - v těch dnech většinou opravdu píšu, i když přeskakuji od jednoho k druhému, jak se snažím zaznamenat všechny ty dokonalé věci, co mne napadly. Z čehož vyplývá, že jsem chaotik a egocentrik (skrytý) a inspirace je pro mne zároveň mým přítelem, kořením života i tím otiskem rtů ctěné Můzy.
Nakonec bych chtěla poznamenat, že až se mi podaří naplno rozjet blog a dostat se pravidelně k internetu, mé psaní bude pravidelné. Potřebuji totiž bič, který mne bude nutit tvořit :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kimo Kimo | E-mail | Web | 31. prosince 2013 v 17:35 | Reagovat

Moc pěkný článek...:3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama