Jak to vidím já...

17. ledna 2014 v 1:05 | Mayu-chan |  Téma týdne
Vidím to tak, že noc je vlastně nejlepší část dne a hned Vám povím proč.
  1. V noci vyplouvají na povrch naše nejtajnější sny a tužby. I když možná jen tehdy pokud jsme sami, někde zavření a nikdo nás nevidí. Přesto je to jediná doba dne, kdy se můžeme bezstarostně otevřít, aniž bychom se museli bát, že se našim nápadům někdo vysměje. (Že by to byl důvod proč píšu v noci?) Dokážeme být sami sebou a to je podstatné.
  2. Kdo věří na nadpřirozeno musí snad cítit celým tělem, že právě v noci je s duchy, anděli a vším cizím, co není z našeho světa, doslova volán. Je to zvláštní doba, kdy jsu naše šesté smysly nejaktivnější a nejcitlivější.
  3. Člověk je silný, ale v noci je nejzranitelnější. Když spíme ovládají nás sny, ve kterých můžeme být kýmkoliv a čímkoliv. Může se nám stát cokoliv a dokud se neprobudíme, dokážeme tomu věřit tak pevně, jako ničemu jinému. Ale ta zranitelnost, jak nevíme o svém těle a může nám kdokoliv ublížit, je velmi zvláštní.
To je jen část toho, co si o člověku a noci myslím. Ať už jde o čistou fantazii nebo realitu.
Navíc noc je velmi mocná. Nikdo ji nedokáže spoutat nebo ovládnout. Nikdo ji nedokáže vyrobit. Nikdo ji nedokáže zničit. Přichází a odchází tak, jak chce. Je tak tmavá a mrazivá, jak se jí zlíbí.
I když třeba červencové noci dokážou zahřát a pohladit po duši svou vůní. Nádechem pocitů, co v sobě člověk skrývá a tma která ho obklopuje je ještě umocňuje. A co si budeme povídat, například polibek pod zářícím měsícem odrážejícím se na hladině jezera, je mnohem krásnější než obyčejná pusa na nástupišti, když vám slunce bije do očí.
Noc je prostě nejlepší část dne. Má mnoho podob i když se zdá, že svou temnotou je to jen několik hodin, které prostě nemusíme vnímat.
A tak abych to shrnula, chci tím vším říct, že i když je den úžasná záležitost, noc to u mne vyhrává na plné čáře. A myslím si, že nejsem jediná, i když máme všichni jiné důvody. :)
Mayu-chan
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kimo Kimo | E-mail | Web | 17. ledna 2014 v 22:35 | Reagovat

Noc může taky podpořit člověka v depresy...:)

2 Mayu-chan Mayu-chan | 17. ledna 2014 v 22:47 | Reagovat

Jo to je fakt, to je ta temná  stránka :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama