Zimní zděšení

28. ledna 2014 v 14:28 | Mayu-chan |  Téma týdne
Sníh, mráz a ledový vítr... Abych pravdu řekla, nepatřím mezi milovníky tohohle období. Popravdě se mi spíš zdá, že tuhle část roku spíš nesnáším a raději bych odcestovala na zimní měsíce někam, kde je pěkně teploučko. Jenže!

Pamatuje si někdo jaká byla zima kdysi? A jaká je teď?
Dříve to bylo o něčem jiném. Od listopadu až do března bylo téměř neustále všude bílo a ostatně tak to mělo být. Teď napadne sníh na několik dní, pak sleze a my máme v prosinci pomalu jaro, načež napadne nečekaně zase koncem ledna. A když už si chceme užít nějaké zmní radovánky, tak musíme jet kilometry daleko (neplatí pro lidi žijící na horách ;) ). Před lety stačilo jít za ves na kopec a vyblbli jsme se dosyta.
Ani letošní Vánoce nevypadaly, jak měly. Upřímně, kdyby nedávali v televizi pohádky a pořád někdo nehlásil, že je tenhle svátek, ani bych to nepostřehla. A nejen kvůli tomu, že u nás probíhalo stěhování v plném proudu. Spíše proto, že mám Štědrý den spojený se sněhem a mrazem. Ale kde o letos bylo? Nevím, jak u vás, ale my tu měli 24. Prosince březnové počasí a já chodila v rozepnuté mikině.
Nemůžu si pomoci, ale i když nemám zimu ráda a sníh jakbysmet, tak je mi vážně líto, že nás tohle opouští. Můžeme to přiřadit gobálnímu oteplování, lidskému zněčišťování nebo prostě náhodě. Jak chcete. Jenže se vážně začíná ukazovat, že zima, jako roční období začíná mizet a my už si jí neužijeme tak, jako to bylo někdy před patnácti lety...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama