Bold dragon 5 - Odchod

25. února 2014 v 19:05 | Mayu-chan
Krátká část :) Bohužel jsem při psaní neměla dostatek času a tak to takhle dopadlo :)


Poslouchal svůj těžký dech. Na prsou cítil bolest přesně tam, kde ho zasáhly stíny. Ale cítil i něco jiného. Něco, co mu nedovolovalo se plně soustředit. To něco mu zatemňovalo mozek a bránilo mu přemýšlet o čemkoliv jiném, než jen o tom co se stalo před pár minutami. Nemohl uvěřit tomu, že nevycítil nebezpečí. Bylo mu nepříjemné už jen pomyšlení na to, že zklamal. Nejen jako duch zvěrokruhu, ale i jako přítel.
"Kaede… Neochránil jsem ji… Ublížilo jí to… Nechal jsem ji tam…" mumlal si pro sebe téměř neslyšně Loke a pravou rukou si mnul bolavé místo na hrudi. Pak se rozhodl. Udělá to, co musí.
Vydal se ke Králi. Nejdřív ho k němu nechtěli pustit, ale když jim řekl, o co mu jde, nakonec mu audienci domluvili.
Vstoupil do prostorného, měsícem ozařovaného sálu s obrovským trůnem. Byli zde nastoupení všichni duchové, jak si Leo přál a Král Lokemu rukou pokynul, aby přistoupil blíž a promluvil.
"Požádal jsem vás o přijetí, protože jsem porušil zákon, jak sám dobře víte. Mám vztah s člověkem."
Sálem to zahučelo. Všichni si začali vzrušeně šeptat a přemýšlet o kom to tak asi mluví.
"Ano, vím o tvém prohřešku od samého začátku Leo," pověděl Král a pokýval hlavou.
"A právě proto myslím, že zasloužím trest. Nedokázal jsem ochránit osobu, kterou miluji. Takže bych neochránil ani svou paní," řekl Loke a poklekl před Krále se skloněnou hlavou.
"Mohu promluvit?" ozval se někdo a Král jen přikývl.
"My, všichni hvězdní duchové, si myslíme, že by nebylo moudré Lea trestat. Naopak bychom se za něho chtěli přimluvit a požádat vás, abyste z něho udělal člověka," pověděla Virgo. Loke se na ni a ostatní nechápavě díval.
"Proč bych to měl dělat?" otázal se Král Virgo.
"Buďte k němu, prosím, shovívavý. Po staletí vám sloužil jako věrný poddaný. Nikdy neudělal žádnou chybu a to ani tenkrát s jeho předchozí paní, i když jsme si to nejdřív mysleli. Myslím, že bychom ho proto měli odměnit. Zbavit ho služby a poslat ho zpět na zem jako člověka, mága," odpověděla mu Virgo a všichni ostatní souhlasně přikyvovali. Král dlouze přemýšlel. O tom jestli si může dovolit ztratit nejsilnějšího ducha, jestli je možné ho nahradit a všichni čekali na jeho rozhodnutí. Byly to dlouhé minuty, než Král konečně pokynul rukou na svého panoše, který ihned ohlásil, že se Král již rozhodl.
"Duchové poslouchejte… Propouštím tě ze svých služeb, Loke. Přesto tě chci požádat, abys než půjdeš ke své milované, zašel za svou paní a vše jí vysvětlil. Nechal ji zavolat nového lvího ducha a doporučil jí uzavření smlouvy s ním," pověděl Král a Loke nevěřil svým uším. Stihl se ještě naposledy podívat na své přátele, než ztratil vědomí a jeho tělo zahalil mlžný oblak, který se vznesl ke stropu sálu a zmizel.
Otevřel oči. Viděl nad sebou modré nebe a špičky stromů. Nejdřív ho napadlo, že je stále na místě, kde se stala ta příšerná událost. Ale za okamžik si vzpomněl na to, co se událo po návratu do světa duchů.
Posadil se. Celé tělo ho nepříjemně brnělo, ale přesto ho naplňoval blažený pocit. Konečně může být s Kaede!
Rozhlédl se po okolí a uvažoval kde je. Stoupl si a v povzdálí uviděl známé město. Král ho zanechal poblíž Magnolie, aby nejdřív vyřídil své záležitosti s Lucy.
"Kaede, počkej na mě…" zamumlal si Loke pro sebe a rozběhl se lesem do města.


*nemocnice v Pratorii*
Au! To bylo první co Kaede napadlo, když se probrala z bezvědomí. Neměla tušení, jak se dostala do nemocnice, nevěděla nic. Snažila se vzpomenout, co se stalo, ale nedařilo se jí to. Jediné o čem dobře věděla, byla bolest, která ochromovala celé její tělo, ale i přesto se posadila. Nahmatala si na sobě obvazy. Rozhlédla se a zjistila, že v pokoji není sama. Ležel vedle ní někdo s tváří otočenou k oknu a s červenými vlasy. Takhle na dálku nevěděla, kdo to je a tak opatrně slezla z postele a přišourala se k druhé posteli.
"Panebože, Mayumi…!" vyhrkla Kaede, když poznala druhou osobu v pokoji. Hned ji napadlo, že je divné, že se její dříve bílé vlasy obarvily do ruda. Pak jí, ale myslí proběhly hrůzné výjevy vzpomínek, kdy na ní její sestra bez varování útočila. Kaede to překvapilo tak, že poodstoupila pár kroků dozadu.
Rozbolelo ji břicho a tak si vlezla zpět do postele, ale jen zůstala sedět a civět do prázdna. Pomalu se rozpomínala na to, co se stalo. Mayumi stíny nikdy nepoužívala a tak to přeci nemohla dělat ona. Ovšem Kaede se hlavou vířila spousta myšlenek, na to, že třeba za to její sestra taky mohla.
Někdo zaklepal na dveře.
"Vstupte," pípla Kaede a dveře se otevřely. Vešla Kimo a tvářila se velmi překvapeně.
"Ty jsi vzhůru? Doktoři říkali, že nejspíš ještě budeš spát," pověděla bez pozdravu a dál na Kaede koukala jako zjara.
"No před chvílí jsem se probudila. Všechno mě bolí," potvrdila jí Kaede a malinko se protáhla.
"Pamatuješ si, co se tam stalo? My všichni víme jen to, že vás našel mistr, když se tam procházel," řekla Kimo a posadila se na stoličku vedle Kaediny postele.
"Začalo to, když jsme já a May-nee potkaly… A najednou něco vletělo onee-chan do zad, takové jakoby stíny. Útočila na nás, srazila mě k zemi a víc si nepamatuju…"
"Koho jste potkaly?" zajímala se Kimo a překvapilo ji, když si všimla, že se Kaede začervenala.
"Lokeho z Fairy tail… My… Tajně se scházíme…" přiznala Kaede.
"Páni… Fairy tail válí…" poznamenala Kimo a ušklíbla se.
"Co tím myslíš?"
"No řekněme, že já se taky s někým scházím a je jasný od koho přichází ty dopisy, kterými je Mayumi pořád zavalená," řekla Kimo a zadívala se na vedlejší postel.
"Neříkali doktoři, co s ní je?" zeptala se Kaede a také zírala na sestru.
"No mě nikdo nic moc nechtěl říct…"
"Za… bi… ju… tě…" zamumlala Mayumi a otevřela oči.
"Mayumi!! Jsi v pořádku? Vnímáš mě?" zahulákala Kimo a přiskočila k její posteli. Kaede na ni jen třeštila oči.
"Co… se stalo? Kde to… jsem? Kde je Kaede?" povídala stále ještě napůl omámená Mayumi a snažila se posadit. Kimo ji, ale přidržela v leže.
"To nesmíš, popraskaly by ti stehy…"
"Jsem v pořádku May-nee, neměj strach," promluvila Kaede.
"Co se stalo?" opakovala Mayumi.
"Myslím, že nás přes tebe někdo napadl. Ty si to nepamatuješ?" pověděla opatrně sestra.
"Mlhavě… Jsi v pořádku, Kae-chan?"¨
"Dá se to tak říct…"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama