Pokročilý věk

10. února 2014 v 14:52 | Mayu-chan |  Téma týdne
Co ke stáří říct? Snad to, že většina z nás, kterým je tak okolo 20, se za čtyřicet-padesát let bude ploužit o holi a hořekovat nad tím, jak je k nim mládež strašná a kterak jsme my bývali lepší. (Ještě kdyby to byla pravda)

Myslím, že právě tohle se děje s každou generací. Když je mladá a produktivní, je relativně bezstarostná. Ale jakmile zestárneme, nakupí se nám problémy. Ať už se zdravím, penězi, životem... Tak prostě kritizujeme, co se dá. Obchody, politiku (a to není divu, tu krituzuje každý a právem), život, ale hlavně všechny okolo a ze všeho nejvíc mladé.
Je to ze závisti, že mladí mají ještě život před sebou, kdežto straří se blíží ke konci? Nebo proto, že si jen vylévají zlost? Či snad proto, že je vážně pravda, že další a další generace jsou jen horší a horší?
Nevím, vážně. Osobně si myslím, že od každého trochu.
Třeba pravdou je, že staré lidi odstrkujeme na druhou kolej a připadají nám nepotřební. Když nám chtějí poradit, často je ani nevnímáme a jejich pomocnou ruku přehlédneme jako širé lány...
Myslím, že bychom se tak neměli chovat. Mají přeci životní zkušenosti, které my teprve sbíráme a nejsou tak slabí, jak vypadají. Mnozí z nich mají ještě tolik energie na rozdávání, ale nemají ji komu dát...
Chce to lepší chování, ale na obou stranách...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 mrsstyles69 mrsstyles69 | Web | 10. února 2014 v 15:18 | Reagovat

Pěkná úvaha :)
Článek na zamyšlení :)
Dobrý názor :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama