Bold dragon 7 - Setkání

17. března 2014 v 6:49 | Mayu-chan |  Bold dragon ~ hotové
Nečekané setkání Mayu s... :) Neřeknu :D


Večer toho dne, kdy se celý cech Bold dragon přestěhoval k Fairy tail, Kaede bloumala ve svém pokoji jejich nového bytu, který sdílela společně se sestrou, Kimo a Žloutkem.
Těsně před tím než se rozhodla jít spát se ozvalo zaklepání na její dveře a dovnitř nakoukla Mayu.
"Co potřebuješ onee-chan?" zeptala se Kaede a podívala se na usmívající se sestru.
"Vedu ti návštěvu," broukla Mayu a ustoupila stranou. Do pokoje vkročil vysoký mladý muž s brýlemi a slušivým oblekem. Kaede mu bez pozdravu padla do náruče, celá šťastná nad tím, že se znovu sešli. Mayu jen zavřela dveře a odešla.
"Jsem tak ráda, že tě znovu vidím! Proč ses neozval tak dlouho?" zeptala se Kaede, hledíc na Lokeho s vyčítavým pohledem.
"Měl jsem něco na práci… A navíc, věděl jsem, že sem přijdete. Mistr něco tušil, jeho známí v radě mu dali echo…" vysvětlil avšak Kaede to nepřipadalo jako dostatečná odpověď.
"To neznamená, že si nemohl poslat alespoň dopis. Bála jsem se, co se s tebou stalo…" vyčítala mu.
"Nemysli si, že já jsem se o tebe nebál! Jenže po tom, co jsem odešel ze světa duchů. Jsem musel něco vyřídit s Lucy," pokračoval, zvyšujíc hlas, aby ho vůbec brblající Kaede slyšela.
"S Lucy?"
"Odešel jsem ze světa duchů. Už jsem jen obyčejný člověk. Musel jsem pro ni za sebe najít jiného lvího ducha jako náhradu. A to zabere trochu času. Zvlášť, když mu jeho nová majitelka přišla moc… No řekněme, že má raději muže," vysvětloval dál a na tváři Kaede se objevil pobavený výraz.
"A jsi si jistý, že bude jako náhrada za tebe stačit?"
"Bude muset, já už se nevrátím," odpověděl a zadíval se jí přímo do očí.
"Jen mě mrzí, že ty nemáš víc duchů. Jsem si jistý, že by se u tebe měli dobře," dořekl ještě a přemýšlivě se zadíval jinam.
"Myslím, že to není potřeba. Myslím, že už nejsem tak slabá, jako předtím," pověděla Kaede a Loke se na ni překvapeně podíval.
"Nebylas slabá ani předtím, ale jak to myslíš?"
"Onee-chan se nějak podařilo odblokovat sílu, kterou do nás vložil náš otec. Takže k boji nepotřebuji jen klíče," řekla a na důkaz zvedla jeho ruku a na dlani mu vytvořila malé světelné tornádo.
"Dokonce můžu obě nové síly kombinovat," dodala a Loke jen udiveně zíral na to, na to jak se mu po dlani prohání větrný trychtýř.
"Páni…" vzdychl jen a vteřinu na to nadskočil úlekem nad ránou, která se ozvala od okna. Šel se tam opatrně podívat a za oknem na parapetu našel poskakujícího ledového ptáčka s nějakým papírkem v zobáku. Loke se podíval dolů před dům, kde uviděla mladíka s našedlými vlasy.
"Lyone? Co tu děláš?" zeptal se, když mladíka poznal.
"Jsem tu na dovolený, ale Gray mě poprosil, abych předal vzkaz nějaký Mayu-chan," odpověděl Lyon a Loke se podíval zpět na Kaede, která mu naznačila, že její sestra má okno více vlevo.
"Spletl sis okno, je to tady vedle," oznámil Loke Lyonovi a ten mu poděkoval, načež si jen povzdechl nad tím, jaký je Gray blbec, když ho ujišťoval, že je to určitě tohle okno a že je si tím stoprocentně jistý.
Ptáček tedy po parapetu přeskákal pár desítek centimetrů k druhému oknu, kde zaklepal na sklo.
Chvíli se nic nedělo, pak se ale otevřelo okno a ptáček veskákal dovnitř. Mayu celá překvapená vykoukla z okna, ale dole na ulici už nikdo nestál a tak tedy vzala ptáčkovi ze zobáku papírek, který tam měl složený a ptáček se rozpustil.
Přijď prosím k velké vrbě u řeky. Je to za Fairy Tail. Budu tam čekat. Není moc času, pospěš si.
Gray
Mayu jeho zprávu nechápala. Proč za ní nepřišel a nepřivítal se s ní jako Loke s Kaede? Přesto na sebe hodila šedý plášť a urychleně se připravila k odchodu.
Na ulici se raději rozhlížela, jestli ji někdo nesleduje. Z Grayova dopisu měla dojem, že chce celé setkání udržet v tajnosti. Proto se snažila pospíchat nenápadně skrytá ve tmě a tak, aby ji nikdo neviděl. K řece za Fairy tail se dostala za několik málo minut, ale u žádného stromu nikoho neviděla.
Chvíli čekala a po asi čtvrt hodině chtěla jít zklamaně domů. Pak, ale opodál ve světle lampy uviděla dvě blížící se postavy. Počkala, než se přiblíží a ona bude moci zjistit, o koho se jedná. V jednom z nich poznala Graye a její srdce radostí poskočilo. Druhý ovšem vypadal podezřele. Krčil se a byl zahalený. Přišli až k Mayu, se kterou se Gray nesměle pozdravil.
"Ahoj holčičko," promluvil neznámý a opatrně si poodhalil kápi. Mayu ihned poznala o koho jde, byť byl starší než si ho pamatovala, vytryskly jí slzy a padla mu do náruče.
"Tati! Myslely jsme, že jsi mrtvý!"
"Málem jsem byl. Před lety, když jsem našel Coheho, málem mě oddělal a od té doby před ním utíkám. Před pár dny mne našel. Nebýt tady Graye-kun a jeho přátel, kterým se povedlo Coheho zahnat, nezvládl bych to," povídal Michi Hachiro příjemným, hlubokým hlasem a přitom hladil svou starší dceru po vlasech.
"Pojď, musíš vidět Kaede! Pořádně si tě nepamatuje, musí tě poznat," navrhovala Mayu, tahajíc otce za ruku směrem odkud přišla.
"Nejde to May-chi. Musím se zase vydat na cestu. Cohe je mi v patách i s tou jeho smečkou přisluhovačů a já nemám dost sil, abych se jim postavil a vyhrál nad ním," zamítl její návrhy Michi a svou kápi si stáhl víc do tváře, připraven odejít.
"Tati, my tě v tom nenecháme. To monstrum zvládneme společně, jako rodina! Díky tobě jsme silnější, než kdy dřív!"
"Nechci vás do toho zatahovat ještě víc."
"Ale my už tam jsme! Napadl nás. Měla jsem díky němu v zádech díru a napadla jsem Kaede! Přišli jsme kvůli němu už o mámu a tebe skoro neznáme. Musíme to nějak ukončit!" obhajovala Mayu svůj názor a otci se při vzpomínce na Kimiko zalily oči slzami.
"Dobře…"
"Paráda. Grayi-senpai? Sežeň prosím Freeda, já s tátou dojdeme pro Kimo a Kae-chan s Lokem. Sejdeme se u cechu," zavelela Mayu a Gray se rozběhl k domovu zelenovlasého démona. Michi Hachiro se s dcerou vydali za Kaede domů.
Běželi, takže během pěti minut se v bytě rozrazily dveře a Mayu nenapadlo nic lepšího, než v předsíni rázně říznout do Kimina starožitného gongu, který si ještě nestihla odstěhovat do pokoje.
Loke, Kimo i Kaede vyběhli z pokojů se podívat s rukama na uších, kdo tu dělá ten příšerný kravál.
"Nebouchej do toho, je to starožitnost," zavrčela Kimo, ale když si všimla neznámého muže a Mayumina zvláštního výrazu, dál ve výčitkách nepokračovala.
Kaede nechápavě koukala na neznámou postavu v plášti. Cítila podivné pouto, kdesi uvnitř. Tázavě se podívala na sestru, ale než stačila Mayu cokoli říct, muž si stáhl z hlavy kápi a mile se na Kaede usmál.
"Ahoj holčičko," promluvil na ni mile. Oslovená chvilku tápala, pak se ale zadívala na sestru, která jen pokývala hlavou.
"Tati?" zeptala se nesměle Kaede.
"Ano, jsem to já," potvrdil Michi a rozpřáhl ruce. Kaede se mu automaticky schoulila v náručí a rozplakala se. Tak dlouho toužila po otci, o kterém si již léta myslela, že není mezi živými a teď najednou se objevil, takže ani netušila, co má říct nebo jak se chovat.
"Nerada vyrušuju, máme si toho hodně, co říct. Ale potřebujeme vyřídit jednoho hajzla. Loke, Kimo, budeme potřebovat vaši pomoc. Souhlasíte?" pověděla Mayu.
"Počítejte se mnou," řekl Loke a povzbudivě se usmál.
"Že váháš. Takovou srandu bych si přece nenechala ujít! Ty taky ne, viď Žloutku?"
"Aye!"
"Tak jdeme. Gray-kun a Freed-sama nás mají čekat u vašeho cechu. Musíme se vydat zpět za město. Kdyby dorazili sem, město by zůstalo v troskách," řekl Michi a vyrazil z bytu. Ostatní ho následovali.

Mířili k Fairy tailu. Po cestě si Kimo někde 'vypůjčila' zásobovací povoz, a tak všichni nasedli a jakmile u cechu nastoupili Freed s Grayem, uháněli pryč z města. Jeli naproti Cohemu a jeho bandě, protože nemohli dopustit, aby se jen tak zničilo město.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama