ITNKU 4

9. března 2014 v 10:57 | Mayu-chan
Dnes pouze krátký díl, podle všeho asi i velmi smutný.. :(

4.
"Jaké je vaše přání?" zeptal se rozléhající se hlas po pahorkaté nafialovělé krajině s krápníky. Čarodějka, Serge i jeho mrtvý bratr, stále ovládaný Kaediným kouzlem, se zastavili a rozhlédli se. Nikdo nikde nebyl.
"Ty jsi pán tohohle místa?" zeptal se hlasu Serge a společně s čarodějkou netrpělivě čekal na odpověď.
"Jsem Edeluca. Kontroluji váhy touhy. Měřím rovnováhu všech přání," vysvětlil hlas po chvíli.
"Edeluco, prosím oživ Hasgu. To je naše přání," zamumlala sklesle Kaede a před oběma se najednou objevila nesmírně vysoká postava. Na zádech měla zvláštní, jakoby kostěná křídla, na kloubech různé výběžky a dlouhé tmavé vlasy překrývající jí jedno ze dvou zvláštních očí.
"Člověk? Ne… Mág. Jeho oživení bude drahé. Kdo z vás zaplatí? Jen jednomu z vás mohu vzít něco stejné hodnoty a vložit to na druhou misku vah ve světě mrtvých…"
"Já," řekli Serge i Kaede na jednou a zvláštně se na sebe podívali.
"Musím to být já, je to můj bratr."
"Udělám to já. Můžu za jeho smrt, když jsem šla do toho světa dobrovolně a zatáhla vás do toho!" pověděla Kaede se slzami na krajíčku. Edeluca se nečekaně sklonila a prstem ukázala na Serge.
"Ty nemáš nic, co by mělo stejnou hodnotu jako jeho život. Leda, že bys za něho položil ten svůj," pověděla a Serge si povzdechl.
"Pak tedy zaplatím já. Dám ti cokoliv, jen ho oživ," řekla čarodějka.
"Upírka, co se obětuje někomu podřadnému? Je pro tebe tak důležitý?" zeptala se zřejmě udiveně Edeluca a Kaede v souhlas pouze přikývla.
"Nedávno jsem tu viděla upírku, co se obětovala dokonce pro člověka. Zdá se, že vaše rasa upadá. Ale pokud je to tvé přání, vezmu ti něco stejné hodnoty," zkonstatovala Edeluca a namířila vztyčený prst proti Kaede. Ze špičky prstu vytryskl proud bílého světla a projel Kaede hrudníkem. Ve stejné chvíli její tělo ovládla téměř nesnesitelná bolest, kdy si myslela, že ji něco spaluje zevnitř. Okolo jejího těla se vytvořilo několik barevných pečetí vyhledávací magie, které posléze zmizely společně s proudem světla, který se změnil v malou tečku. Ta se spojila s Edelučinou dlaní a přesně v tu chvíli Kaede od bolesti omdlela a kouzlo, co drželo Hasgu nad zemí se zrušilo.
"Vraťte se do svého světa."

"Au, bolí mně hlava," zamumlala Kaede, když se konečně probrala. Cítila, že leží na něčem měkkém a tak opatrně otevřela oči. Zjistila, že je v té nepoužívané třídě, kde si udělala ložnici a že se už setmělo.
"Konečně ses probrala, Kaede-san," řekl známý hlas a čarodějka se podívala nad sebe, kde uviděla známý obličej. Hlavou ležela na Hasgově klíně a přestože, co se stalo, bylo za jeho záchranu, nemohla uvěřit, že žije. Do očí se jí nahrnuly slzy a tak ji opatrně pohladil po vlasech.
"Brácha mi všechno vysvětlil… Nemělas to kvůli mně dělat…"
"Já musela," pípla Kaede a odvrátila od něho pohled.
"Co ti vzala?" zeptal se tedy Hasga a Kaede na sebe použila skenovací kouzlo.
"Nesmrtelnost, věková kouzla a dokonce i kouzla na ovládání lidí," vyčetla Kaede, když jí její magie sdělila výsledky.
"Trochu moc za život někoho tak obyčejného jako jsem já…"
"To neříkej… Chci říct, že… Klidně bych dala víc, kdyby to bylo nutné…"

Ještě ten večer někdo nepozorovaně proniknul bariérou strážící Kurenaiův dům. A aniž by si ho někdo všiml, vlezl oknem dovnitř a čekal na svou oběť.
Když vstoupila dovnitř a zavřela za sebou dveře pokoje, udeřil na ni tak nečekaně, že se neměla nejmenší šanci bránit. Několikrát ji bodl nožem, který měl na sobě jedový povlak, takže se její zranění nemohly léčit.
Yui v úleku zakřičela a padla na podlahu. Gekkou i Mirai stihli přiběhnout téměř ihned, ale jejího vraha už nestihli.
"Yui, co se stalo?!" zeptal se zvláštním hlasem Gekkou a vzal ji do náruče.
"Čekal tu na mě, nemohla... Nemohla jsem nic dělat…"
"To nic, bude to dobré, uvidíš."
"Moje sestra… Pracuje pro Hinatu… Pomstí mě… Jednou až zjistí vše, co je třeba, vás kontaktuje přes Himeu nebo Kaede a pomůže vám dostat Chrám na kolena…" snažila se vypovědět Yui vše, co měla na srdci dřív, než nadejde její čas. Jed ovládal její tělo.
"Pro Hinatu? Jak…"
"Neptej se, jednou ti to všechno vysvětlí… I to proč já musím zemřít… Prosím slib mi, že nepůjdeš za Edelucou, stálo by tě to život…"
"To ti neslíbím."
"Musíš… Prosím…To je to poslední, co chci…" mumlala Yui ztěžka.
"Fajn! Slibuji…" pronesl těžce.
"Miluji… Tě… Gekkou…" zašeptala Yui a naposledy vydechla.
"Yui? YUI!" křičel bezradně Gekkou a třásl jejím tělem. Ale Yui... Ta mu už nemohla odpovědět.

"Ten pohřeb byl krásný… Myslím, že by se Yui určitě…"
"Neříkej… To jméno!" křikl Gekkou vztekle a přerušil tak svou nemluvnost. Jako obvykle seděl v čele studentské rady se založenýma rukama a mlčel, jenže posledních pár dní mlčeli všichni.
Od Yuina úmrtí uběhlo několik týdnů, přesto se z toho stále nemohli vzpamatovat.
"Podívej, všechny nás to bolí. Ale pochybuji, že by chtěla, abychom tady truchlili, jako nějaké malé děti, kterým se ztratila hračka. Řekla ti něco, co by nám pomohlo najít jejího vraha? Říkals, že jsi s ní mluvil, než…" promluvila na něho Kaede po chvilce ticha. Věděla, že má pravdu, ale přesto se bála jeho reakce a křečovitě svírala Hasgovu ruku.
"Prý se její sestra ozve, až něco zjistí a pomstí ji. Nechtěla, aby to udělal někdo z nás, ale její sestra…" odpověděl sklíčeně a Kaede pochopila. Znala obě sestry, obě stejné přesto zcela jiné.
"Pak je to v pořádku. Ona to všechno zajistí a připraví pro nás půdu, ostatně to dělá už skoro deset let…"
"Tak dlouho?"
"Ano… Naposledy si pamatuji, když nás naoko zradila a přidala se k tvému bratrovi. Když tak přemýšlím, Yui sice byla silná a měla krásnou magii… Ale její sestra je několikrát silnější a doufám, že se k nám přidá včas. A vlastně, vy dva byste ji měli znát ne?" zhodnotila Kaede a otočila se na Serge a Hasgu.
"Myslíš tu nevrlou hnědovlásku? Nemyslím, že by se k nám nějak hrnula…" zamyslel se Serge a Hasga přikyvoval.
"Proč?"
"No jednou jsem omylem vlezl do pracovny bez klepání a oni zrovna na stole…" začal Hasga a Kaede ho umlčela vztyčenou dlaní.
"Neříkej, co tam dělali… Je mi to jasné. Ale ona s tím počítala, že bude muset přinést jakoukoliv oběť. I s tím, že roky neuvidí vlastní rodinu a bude muset nejspíš zabít hodně lidí, aby jí Hinata uvěřil. Jediný s kým se vídá je jejich bratr," vysvětlila Kaede a všichni se na ni podivně podívali.
"Ony mají ještě bratra?" zeptal se Serge.
"Ryou vždycky fungoval jako spojka, takže o něm nikdo moc neví… Yui po něm posílala sestře zprávy a naopak. Teď jen nezbývá čekat, než se někomu z nás Ryou ozve…"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama