Mimo(ň)

31. března 2014 v 11:44 | Mayu-chan |  Téma týdne
Nějak se mi do psaní dnes nechce a proto doufám, že mě tenhle týden zastoupí ~Moro a napíše kvalitnější článek k tématu týdne, než já teď. Přiznávám se, že jelikož jsem od cca 6 ráno překládala mangu a za 2 hodiny poběžím do práce, nejsem moc v inspirativním stádiu. Natož, když jsem se při posledním tématu týdne dost rozepsala a všehovšudy to skoro nikdo nečetl.
ALE! Nebudu si stěžovat a sesmolím alespoň něco.


Téma je "Život mimo Zemi". Opět to jde brát několika způsoby. Třeba jako pohled do budoucnosti, kterak se přestěhujeme na Měsíc, Mars a nebo úplně někam jinam. Nebo tu můžu psát o UFO, mimozemšťanech a o tom, jak nás někdo neustále pozoruje a říká si, jak je možné, že o nich nevíme.
Ne, to nebudu psát. Tohle téma zase vztáhnu na sebe.
Moje maličkost totiž nežije na Zemi. Žiji ve vlastním světě bez pravidel, jen s jediným kodexem.
"Dělej všechno podle sebe a jestli k tomu nemáš chuť nech to být!" A podle toho to taky u mě vypadá. Nádobí myji nepravidelně, stejně tak často i uklízím, případně stelu postel... Nebýt mého zlatíčka, který mi občas připomene, že bych mohla udělat to a tamto, načež mu odpovím, že se mi nechce, bychom už asi byli zaplaveni špínou a bez jídla. Protože on mi to nejenže připomene, ale také mě k tomu i donutí, i když musím přiznat, že s koštětem je tu častěji k vidění on, než já.
Ano, jsem líná, protivná a starám se o svoje sobecké zájmy ~ tím myslím hlavně, že jen sedím u pc, hraju, píšu a překládám/korekturuji. A opravdu se divím, že On ten můj sobecký, líný svět akceptuje a ještě se mnou zvládá žít a kupodivu se mnou chce i rodinu! Zaráží mě to a ne málo.
Zvlášť když kupříkladu vidí, jak jeho téměř dvacetiletá snoubenka slintá nad kreslenými postavičkami z anime/mangy (jeho tohle odvětví seriálů nezajímá, viděl pouze pár dílů Naruta) a je mu to zcela jedno. Pouze se mě zeptá, co bude k obědu/ večeři a jak bylo v práci.

A tím chci naznačit, že sice všichni žijeme na Zemi a tak, ale zároveň máme vlastní světy vzdálené tomuhle (u mě je to právě ta pohlcenost Anime/mngou). I když někdy bychom se (hlavně já), měli vrátit nohama na zem, stáhnout svoji hlavu z jiných dimenzí a zaměřit se na důležité věci. Protože se klidně může stát, že takhle nás to jednou pohltí úplně a než se nadějeme, skončíme ve svěrací kazajce sedíc ve vypolstrované místnosti bez dveří.

Ach, to jsem tomu zase dala! No nic, nakoukněte na blog, zhodnoťte, okomentujte a zase se někdy vraťte :)
Mayu-chan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 holkyhrajouhry holkyhrajouhry | Web | 31. března 2014 v 14:46 | Reagovat

pěkné záhlavko blogu

2 Tami Tami | Web | 31. března 2014 v 15:04 | Reagovat

Jo asi máeoš pravdu. Každý má takový ten svůj malý svět kde žije. Já žiji ve světě kde jsem s anime postavama. Pak příde realita a já jim musím dát sbohem :(

3 mylovestories mylovestories | E-mail | Web | 3. dubna 2014 v 16:59 | Reagovat

Vrátiť sa nohami na zem? Veď by som nemala kam v mojej izbe! :D Aj ja mám tak trochu svoj vlastný svet. Nie som síce až tak zažraná do anime a mangy, no môj mozog si proste vytvoril vlastný svet a keď sa treba učiť, upratovať, alebo čokoľvek iné (zháňanie potravy, a. k. a. lovenie z chladničky)  A preto nehodlám zoskakovať na zem- príliš špinavá a nudná :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama