Sny

17. března 2014 v 16:48 | Mayu-chan |  Téma týdne
Lapač snů je celkem pěkné téma, které by se dalo rozvést mnoha způsoby. Já to použiji jako takovou zpověď.


Moje sny nebývají obvykle nic jiného, než jen změť nesmyslných útržků myslenek, které se vzájemně spojily a vytvořily tak prapodivný příběh.
Například jeden ze snů byl o tom, že jsem byla ropucha hopkající si po asfaltce a najednou mě začal honit rozzuřený a superrychlý zombie jelen. Naštěstí jsem si ale stopla zajíce na motorce, který mi pomohl utéct, i když nás předjela žirafa na koloběžce. ~ Vážně nevím, co mi to mělo dát a nejspíš to mít ani zvláštní význam nemělo. Přesto je to jeden z mála snů, co mi v hlavě utkvěl.
Daleko častěji si spíš pamatuji romantické sny. Kdy třeba sedím na houpačce vysící na rozkvetlé třešni, houpám se a ke mě se nepozorovaně přiblíží můj milovaný. Vybafne na mě a posléze si padneme do náručí, zasypávaje se polibky. ~ Takové sny mi nevadí, mám je ráda, ale občas jsou tak přeslazené, že ani nevím kde se to ve mně bere. Zase taková zatvrzelá romantička nejsem, aby výplody mé fantazie byly, až tak...
Nejčastěji se ale u mě vyskytují a nejvíc si je pamatuji, erotické sny. Myslím, že nemusím nijak popisovat. Jen mohu říct, že se mi nejednou stalo, že jsem se probudila, když mělo dojít na nejlepší a následně jsem se vrhla na sladce spícího přítele, jelikož jsem to nemohla vydržet. ;)
Co se týče nočních můr tak ty už moc často nemívám. Od doby, co jsem se odstěhovala z teroristického území mého nevlastního otce, se můj život uklidnil a já už se v noci nebudím celá spocená a vyděšená k smrti. Pouze tehdy, když se s něčím vážně stresuji, odrazí se mi to do snu a já v nich vídám třeba těžké autonehody a smrt mých milovaných. Což mě vždy na několik dní tak poznamená, že jen chodím a bombarduji každého sms zprávami a podobně, jen abych se ujistila, že jsou v pořádku.
Pamatuji si ale jednu "noční můru" (nevím jestli se tomu tak dá říkat, jelikož mě to přepadlo vždy těsně před spaním), kterou jsem mívala v dětství a táhla se se mnou až do puberty. Naštěstí jsem ji už několik let neměla, byl to vžy totiž šílený zážitek.
Hádám, že to spíš byla nějaká psychická porucha, než noční můra, každopádně... Když mě to přepadlo byla vždy noc a já usínala. Najednou jako by to ticho, co bylo okolo, bylo nějaké hlasité a tepalo mi do uší. Společně se zvukem se mi za zavřenými víčky objevovaly přibližující se a posléze, oddalující se tečky. Frekvence pohybů teček a tepání v uších se zvyšovala až do bodu, kdy jsem to už nevydržela a utekla někam do světla nebo jsem si alespoň rozsvítila a pustila rádio.
Pokaždé jsem se tyhle stavy zkoušela zaspat a nikdy se mi to nepovedlo. A spánek se nedostavil ani několik hodin po tom, co odezněly. Byla jsem plná strachu, tak jsem prostě seděla na posteli a četla si, i když se mi chtělo sebevíc spát.
Nerada si to připomínám, ten špatný pocit mě přepadá i po letech.

Teď ještě můžu dodat, že co se týče lapače snů, kdyby nějaký vážně fungoval, pořídila bych si ho. Ráda bych si pamatovala všechny sny, co se mi zdají, protože občas je to vážně velkolepá podívaná ;)
Takže kdybyste o nějakém účiném věděli, víte komu máte dát vědět :)
To by bylo pro dnešek asi vše, takže přeji hezký den!
Brouzdněte si po blogu, můžete tu najít zase pár nových povídek! :)
Mayu-chan
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | E-mail | Web | 17. března 2014 v 19:47 | Reagovat

Se sny jsem na tom podobně. Když už se mi něco jednou za tři měsíce doopravdy zdá, tak je to polopatá slátanina a psychedelickým podtónem.

Zvu Tě na svoje stránky: humanlizards.blog.cz - budu ráda, když se dostavíš :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama